CİLT BAKIM SETLERİMİZDE %10 İNDİRİM VE 100TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA

Makyaj Neden Zararlı?

Makyaj hem güzel görünmek hem de kendimizi güzel hissetmek için bir olmazsa olmaz. Hatta hayatımızın önemli bir parçası… Günlük yaşamında, iş yaşamında ya da hiç olmazsa özel günlerinde herkes makyajdan payını alır. Hatta makyaj denilince artık sadece kadınlar akla gelmiyor. Televizyon yayınına ya da fotoğraf çekimi gibi sebepler artık belli oranlarda erkekleri de makyaj ile tanıştırıyor. Çünkü güzel görünmek herkes için önem taşır. Buraya kadar her şey normal ama herkesin anlata anlata bitiremediği makyajın ve makyaj malzemelerinin zararlarını ne yapacağız? Sayısız kozmetik markası, sayısız kozmetik ürünü var ve her birinin içeriklerini bilmemiz bile imkânsız. Gün boyu yüzümüzü sarmalayan, nefes almasını engellemek bir yana, bir de olumsuz etken maddeler ile temas etmesine müsaade eden makyaj, nasıl hayatımızın zararsız bir parçası haline gelebilir? Aslında yapılabilecek bazı şeyler var.

Örneğin makyaj malzemelerinin seçiminde çok dikkatli olmak gerekiyor. Doğal ve organik olduğundan emin olduğumuz yani gerekli sertifikalar ile bunu kanıtlamış markaları tercih etmeliyiz. Buna karşı markaların bazı ürünlerinde zararlı olarak kabul edilen hammaddeler olabilir. Bu sebeple aldığımız her kozmetik ürününde içerik kısmını okumalı ve kanserojen maddelerin ve benzeri cilt ve sağlığa zararlı maddelerin olmadığından emin olmalıyız. Bu şekilde özenle aldığımız ürünlerin cilde uygulanış şekli de çok önemli. Kullanılan fırça ve süngerlerin temiz olması gerekir. Bir kez kullanılan uygulama aparatı içerisinde kalan kozmetik ürünü, sonraki kullanıma kadar bakteriyel hale gelebilir hatta mantar bile oluşturabilir. Özellikle son yıllarda bir trend haline gelen makyaj süngeri, bu anlamda büyük bir tehlike. Çünkü temizlendiği düşünülen sünger, içerisinde gözle görülmeyen kısımlarında hala kozmetik ürünü barındırıyor olabilir.

Bu tür kontrolleri yaparak ve özenli bir şekilde makyaj yaparsak, olası sağlık problemlerinin belli bir kısmını engellemiş olacağız. Ancak ne yazık ki makyajın zararları bu kadarla bitmiyor. Makyaj adeta bir maske gibi gün boyunca cildimizi sararken, nefes almasına engel oluyor. Üstelik zararlı maddeler sürekli olarak cilt tarafından emiliyor. Yani gözeneklerden cildimize sızıyor. Bu durumda ise cilt temizliğinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Gün sonunda cildimizi sadece yüzeysel olarak yıkamak yeterli olmayacaktır. Yani yine kimyasal içerikler ile dolu olduğunu bildiğimiz ürünler iyi bir cilt temizliği sağlamaz. Anlık temiz bir his veriyor olsa bile pek çok kimyasalı cilt altına yerleştirmiş demektir. Bu yüzden de cilt temizliği ve cilt bakımını en doğal yollar ile yapmak, makyajın zararlarını engellemenin en önemli yoludur. Makyajın zararları ile savaşmak için, dünyanın en doğal ve en gerçek cilt temizlik markası olan LuxyBio’yu tercih edebilirsiniz. Cildi derinlemesine temizleyen, üstelik bunu doğal içeriği ile gerçekleştiren gül ürünleri, hem makyaj kalıntılarını temizleyecek, hem de cilt bakımınızı yapacak. Gözeneklerden sızarak, size gerçek bir temizlik vadeden ürünler, aynı zamanda cildinizi nemlendirir, direncini artırır, daha esnek ve sağlıklı bir yapıya bürünmesini sağlarken, uzun süreli düzenli kullanımda lekeleri ortadan kaldırır.

Kısacası makyaj hayatımızın bir olmazsa olmazı haline gelmişken, hala alabileceğimiz bazı önlemler var. Hem kullandığımız ürünlerin temiz içeriğe sahip olmasını hedefleyeceğiz, hem de makyajı cildimizden uzaklaştırırken, doğru bir yol izleyeceğiz. LuxyBio bu yolculukta sizin en doğal, en katkısız ve en iyi yardımcınız olabilir. Doğadan gelen geleneksel güzelliği cildinizi yansıtmak da, makyajın zararlarını söküp atmak da gül mucizesi ile mümkün. Unutmayın kimyasal ürünleri kimyasallar ile temizleyemezsiniz. Doğanın gücüne ihtiyacınız var…

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email