CİLT BAKIM SETLERİMİZDE %10 İNDİRİM VE 100TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA

Cilt Lekeleri

Kadınların pek çoğunun belirli zamanlarda da olsa savaştığı cilt problemlerinin başında cilt lekeleri geliyor. Kimimiz cilt lekelerine doğuştan sahipken, kimimiz çeşitli sebepler yüzünden yetişkinlik dönemlerinde bu problem ile karşı karşıya geliyor. Ve maalesef cilt lekelerine çare bulmak zaman ve sabır istiyor. Bu nedenle bizler, cilt lekelerinin oluştuktan sonraki çarelerini size anlatmadan önce, henüz oluşmamışken yapılması gerekenleri anlatmak istiyoruz.

Tabi ki öncelikle sorunun kaynağına inmemiz gerekiyor. Cilt lekesi nasıl bir şey önce bir ona bakalım. Kadınların özellikle yüzlerinde, boyunlarında, dekolte bölgelerinde, ellerinde ve bacaklarında meydana gelen, genellikle noktasal olarak bulunan cilt tonundan koyu, kahverengi noktalar diyebiliriz en genel tabirle. Yüz bölgesinde ise en çok burun ve yanaklarda bulunuyor. Halk arasında çil olarak adlandırılan noktalar da cilt lekesi olarak değerlendiriliyor.

Peki bu cilt lekeleri neden oluyor, nereden çıkıyor? Öncelikle aşina olmamız gereken bir konu var. Melanin pigmenti… Bu pigment cilde rengini veren yapı. Cildimizde ise melanin yapısını üreten, koruyan, cilt yüzeyine dengeli dağılmasını sağlayan özel görevli hücreler var. Bu hücreler ne kadar genç ve sağlıklı ise melanin üretme konusunda o kadar başarılı oluyor. Bir diğer değişle bu hücreler görevlerini ne kadar iyi yerine getirirse cilt yüzeyimizde o kadar homojen ve güzel bir renk dağılımı oluyor.

Ancak bazı etmenler yüzünden cildimiz hasar gördüğünde bu hücreler de dayanıksız hale geliyor. Güçsüzleşen hücreler dengesiz melanin üretiyor, fazla üretilen melanin ise cilt yüzeyinde leke olarak kendini gösteriyor.

Çaresinin biraz sabır istediğini başta söyledik. Akla gelen ilk yöntemlerden biri makyaj ürünleri ile cilt lekelerini kapatmaya çalışmak oluyor ancak asla unutmamalıyız ki makyaj malzemeleri cildimizin dostu değil. O nedenle cilt lekelerimizi kapatmaya değil önlemeye ve geçirmeye yönelik işlemler yapmalıyız.

Nasıl önlemler almalıyız kısmına gelirsek. Melanin üretip cildimize sağlık ışıltısını ve rengini veren o güzel hücrelerimizi çok iyi korumalıyız. Bunun için de güneş kremi kullanmayı mutlaka günlük alışkanlığımız haline getirmeliyiz, evet sadece yaz aylarında değil, her zaman… Çünkü uzmanlara göre melanine zarar veren başka etmenler olsa da; örneğin hormonlar, bazı ilaçlar, genetik gibi yine de en büyük tetikleyicisi güneş. Ve cilt lekelerinizin olması cildizin zararlı ultaviyole ışınlarına maruz kaldığının en büyük göstergesi.

Peki cilt lekelerine hali hazırda sahipsek sonrası için neler yapmalıyız? Hemen anlatalım. Öncelikle cilt lekemiz var diye önlemlerimizi asla bir kenara bırakmıyoruz. Güneş ışınlarının zararlarından korunmaya, kimyasallardan uzak durmaya, kozmetik ürünleri de çok dikkatli seçmeye devam… Sonrasında ise hücrelerimizi tekrar güçlendirmemiz ve yenilememiz gerekiyor. Cilt hücrelerini korumak için özellikle yapmamız gereken antioksidan içeren ürünler kullanmak. Antioksidan hem dışarıdan gelen zararlara karşı bariyer görevi görüyor hem de hücrenin dayanıklılığını arttırıyor. Bunun yanı sıra lekelerle mücadale için en büyük silahımız E ve C vitamini. Bu vitaminler ultraviyole koruması konusunda oldukça etkili ve hücre yenilenmesini destekliyorlar. Sabırlı olmamız gereken konu burada başlıyor işte. Bazı doğal yağların içinde kendiliğinden bulunan ya da ürünlere eklenebilen vitaminler hücrelerimizin yenilenmesine destek oluyor ancak bu ürünleri sürekli ve düzenli kullanmak önemli. En yerinde karar doğru ürünü bir kere seçip, cilt bakım rutinimize ekleyip, o ürünü istikrarlı bir şekilde kullanmak.

Cilt lekeleri konusunda en donanımlı ve en güçlü ürünü ise bize LuxyBio sunuyor. LuxyBio’nun güzelliğiniz için hizmetinize sunduğu gül yağı doğrudan E vitamini içeriyor. Cildinizin C vitamini ihtiyacını ise içerisinde bulunan kuşburnu yağı ile sağlıyor. Bu değerli yağ, hem c vitamini açısından çok zengin hem de antioksidan özelliği sayesinde cildinizi güçlendiriyor. Tabi ki bütün bu içeriklerin yanı sıra içinde bulunan organik gül yağı, diğer değerli bitkisel yağlar sayesinde tam bir savunma sistemi kurup, müthiş bir özenle cildinizi koruyor, sağlıklı tutuyor.

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email