CİLT BAKIM SETLERİMİZDE %10 İNDİRİM VE 100TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA

Cildimizi Üzen Etkenler

Bedenimizi dış dünyanın zararlı etkilerinden cildimiz korur…

Peki ya cildimizi ne korur?

Düzenli bakım yapılmadığı ve yanlış ürünler kullanıldığı takdirde hiçbir şey! Ancak doğru ürün seçimi ve birazcık özen sayesinde ışıl ışıl bir tene ulaşmak hayal değil. İçeriğinde kimyasal ağırlığı taşımayan, gücünü doğadan alan ve sağlığınıza hizmet eden ürünler; uzun vadede en büyük dostunuzdur. Peki cildinizin düşmanları neler? İşte cildimizi üzen etkenler…

Makyaj

Her gün kıyafet seçmek zor, o kıyafetlere uygun bir makyaj oluşturmak çok daha zor. Çünkü modern dünyada makyaj kadın bedeninin vazgeçilmez bir parçası hâline geldi. Bunu eleştirenler ve destekleyenler bir yana, makyaj malzemelerinin ağır kimyasallar içerdiği tartışılmaz bir gerçek. Bu kimyasallar tüm gün cilde nüfuz ettiği ve cilt havasız kaldığı için elastikiyetini kaybeder. Çözüm nedir? Elbette naturel içeriğe sahip ürünler kullanmak. Bu sayede makyaj cildinizin düşmanı değil, güzelliğinizin destekçisi hâline gelir.

Şehir Yaşamı

Cildin yaşlanması doğal bir süreçtir. Ancak şehir yaşamı bu süreci hızlandırır ve cildin daha erken yorulmasına neden olur. Yüksek hava kirliliği, egzoz gazları, stres, fabrika dumanları ve çok daha fazlası… Hem solunum yoluyla hem de cilde temas ederek bedenimize ulaşan bu etkenler, cilt hücrelerinin yıpranmasına sebebiyet verir. Bu etkenlerle mücadele etmek için büyük markaların geçici efekte sahip kimyasallarına değil, doğanın steril ve etkili yanlarıyla oluşturulan ürünlere yönelmek en mantıklı olandır.

Serbest Radikaller

Serbest radikaller bedendeki pek çok sağlıklı alanı etkisine alıp hasar bırakma özelliğine sahiptir. Ayrıca serbest radikallerin yaşlanmaya da doğrudan etki ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Peki onlar nerde bulunur? Yediğiniz kızarmış gıdalar, alkol, böcek ilaçları, soluduğunuz hava, tükettiğiniz su ve çok daha fazlası… Kimyasal süreçlerin doğal yan ürünleri olarak açığa çıkar ve vücuttaki hücrelere zarar verirler. Cilt sağlığını korumak için bağışıklık sistemini koruyan besinler ve kana zarar veren kimyasallar içermeyen bakım ürünleri tercih edilmelidir.

Uykusuzluk, sporsuzluk, sigara…

Bu üçlü birleştiği zaman cildinize karşı büyük bir savaş açılmış olur. Çünkü uyku cildin kendini onarım evresine soktuğu önemli bir süreçtir. Uykusuzluk durumunda cilt yenilenme aşamasını atlamış olur. Spor ise kan dolaşımını etkin hâle getirdiği için, bedenin daha rahat oksijen almasını sağlar. Spor yapmayan kişilerde cildin kısa zamanda çöktüğü gözlemlenir. Sigaranın zararları ise oldukça uzun bir listeyi kaplarken, cildinizi teğet geçeceğini düşünmek imkansızdır. Bazen vakitsizlik bazen de keyfi durumlar bu etkenleri hayatınıza dahil etse bile, farkındalık sahibi olmak ve cildi korumak önem taşır.

***

İçeriğini doğanın yenileyici gücünden alan LuxyBio ürünleri karmaşık kimyasalların aksine sizi doğal bir canlanma etkisiyle buluşturur. Hücrelerinizi besleyen, cildinizin uzun yıllar ışıl ışıl görünmesine yardımcı olan ve içten dışa besleyen, LuxyBio ürünleri doğanın mucizesini sizlere sunar. Kimyasalların, şehir temposunun, stresin ve daha pek çok etkenin bıraktığı yükü yok etmeye yardımcı olur; şimdi LuxyBio dünyasına adım atabilirsiniz…

LuxyBio… Cildinizi uzun yıllar güvenle korumak için…

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email